Proč je káva tak drahá?

Co vlastně znamená pojem výběrová káva? Kolik práce a úsilí stojí za nasbíranými zrnky? Jednoduše: proč stojí naše káva tolik, kolik stojí?

Budík hlásí pět hodin ráno a Don Fabio Cabalerro vstává. Právě dnes probíhá na jeho farmě v Hondurasu první letošní sklizeň. Od brzkého rána se sběrači proplétají mezi keři kávovníku a hledají ty nejčervenější třešně. Nasbíraný košík pak vysypou do nádrže s vodou. Třešně, které vyplavou na povrch, se vyřazují jako defektní, protože nejsou dostatečně zralé. Naše třešeň se však bez problému potopila, to znamená, že je připravena na zpracování.

Z nádrže putuje do loupačky. Tento stroj odstraní slupku, ale dužinu zanechá neporušenou. Poté zrno čeká koupel ve vodní nádrží a den až dva trvající fermentace. Následně se dužina odstraní důkladným promytím. Při promývání se spotřebuje značné množství vody, právě to celý proces značně prodraží. V poslední fázi se zrno suší. Nějakou chvíli trvá, než dosáhnou zrnka ideální
vlhkosti. V procesu sušení je navíc potřeba zrna každou hodinu obracet, ať neshnijí.

Hotovo. Don Fabio je s letošní sklizní spokojený a nezbývá než doufat, že spokojení budou i exportéři. Exportéři se snaží najít co nejlevnější kávu v co nejlepší kvalitě. Poté obchodují s importérem, který chce vyjednat tu nejnižší cenu. Když si plácnou, káva se vydává na dlouhou cestu. Devět tisíc kilometrů lodí a poté ještě spousta hodin náklaďákem.

Když pytle dorazí, putují rovnou do pražičky. Pražení není právě jednoduchý proces, správná teplota, čas pražení i síla proudění vzduchu ovlivňují výslednou chuť kávy. Pokud je pražič s výslednou prací spokojený, zařadí kávu do nabídky. A když se nabídka zalíbí kavárně, objedná si vzorek.

Ani zde nekončí tvrdá práce. V kavárně je třeba kávu správně připravit, a to vyžaduje zkušeného baristu. Ten váží namletou kávu, měří čas, po který se káva extrahuje a váží i výsledný nápoj. Pouze tak je schopen vytvořit ideální recept a opakovat jej znovu a znovu.

V celém procesu stačí jedna malá chyba, týden extrémního sucha či vlhka, minuta nepozornosti při pražení či sekunda nepozornosti při přípravě a je po kávě. V COKAFE tohle všechno víme a krásu výběrové kávy oslavujeme každý den. Tak přijďte slavit s námi.