Ty největší pecky na Colours očima našich baristů

Festival Colours of Ostrava se blíží mílovými kroky. A s ním i divoké noci, kruhy pod očima, vyzpívané hlasivky a lehká kocovina. Ale taky nespočet zážitků, nezapomenutelné večírky a vysněné koncerty. Abychom vám to co nejvíc usnadnili, poprosili jsme naše baristy, aby se s vámi podělili o jejich tajné tipy na nejlepší koncerty. Tak odhoďte programy a řiďte se radami Hynka, Bambi, Magdalény, Jonáše a Elišky.

Jonáš

Kdybych si měl vybrat jen jednu kapelu, byla by to skupina Lucky Chops. Tihle buskeři z newyorského metra žijí z obsahu klobouku a já na ně narazil úplnou náhodou na Youtube. Baví mě silná dechová sekce a energie, která z nich proudí. Určitě bych nevynechal pohodovou hipsteřinku Cigarettes After Sex a odpočinkové ostravské indie February. Na Colours mě dost baví i diskuze a filmy. Zajímavé bude nejspíš vystoupení Jana Světlíka Hlava DoVu v DoVu nebo film Mečiar, který chci vidět hlavně vzhledem k nedávným událostem na Slovensku.

Magdaléna

V mém výběru nejspíš nenajdete jediného headlinera, přiznám se, že letos snad ani žádného neznám. Co bych si však rozhodně nenechala ujít? Koncert islandské kapely GusGus, to bude velká párty! Seasick Steva jsem nestihla na minulých Colours, letos stejnou chybu rozhodně neudělám. Future Islands jsou taky must see, sice je zase tak často neposlouchám, ale naživo budou určitě skvělí. A nakonec bych si šla zatančit na HVOB. Pokud bych vám měla radit, nesnažte se vidět vše, nestresujte se, pořádně tancujte, užívejte si Ostravu a zastavte se k nám do bistra na snídani, moc ráda vám ji připravím.

Bambi

Abych řekla pravdu, můj hudební vkus se od osmnácti moc nezměnil. Už dávno nevyhledávám nové kapely a nesháním nejčerstvější alba. V žádném případě bych však nevynechala Future Islands, protože jsou peckovní a za mě největší tahák. Doporučila bych i ambientní Cigarettes After Sex a z méně známých pak soulmana Yellow Days. Nesmím však zapomenout ani na české kapely. Třeba MIG 21, jejich koncert je zárukou super show a velké zábavy. Umělecký rap nebo co to vlastně je, prostě pořádný neurobeat, slibuje kapela WWW. Ty nikdy nevynechám, i když jsem je slyšela mockrát. A takový malý tip na závěr – ostravská kapela February, ve které hraje náš bývalý barista Uzi.

Hynek

Popravdě je pro mě letos line-up trochu nezajímavý, ale i tak bych se rád kouknul na pár kapel. Třeba London Grammar – britská kapela nominovaná na BRIT Awards za průlomový počin. Z hlasu zpěvačky vám naskočí husí kůže. Future Islands už jsem viděl dřív v Lucerně a byla to pecka. Dance like nobody’s watching you! Pohodovou kapelu Cigarettes After Sex hrajeme často v kavárně. Měl jsem tu možnost je nedávno slyšet v Brně a rozhodně bych si je poslech znovu. Strávit večer se vyplatí i s elektronickým nářezem z Rakouska, kapelou HVOB. Všem mladým hipstrům doporučuju koncert Declana McKenna, tenhle devatenáctiletý mladíček vás bude bavit. A nakonec moje ostravská srdcovka, kapela February.

Eliška

Tyto Colours budou rozhodně stát za to. Line-up je doslova nabitý samými peckami, ať už se jedná o trošku mainstreamovější hudbu či v našich končinách méně známé interprety. Každý, kdo se chystá na festival, nejspíš hlavní headlinery zná, ale co ten zbytek? Tady máte pár tipů. Pokud se chcete svézt na lehké electro-popové vlně, Mura Masa je must see. Tahle hudba roztančí snad každého! Soul, blues, jazz nebo indie-rock? Pokud vás baví aspoň jeden z výše zmíněných žánrů, Yellow Days vám nesmí uniknout. George Van Den Broek má jeden z nejemotivnějších hlasů současnosti. A teď trochu z jiného soudku – zuřivý punk Slaves strhne každého fanouška. Místy přechází do garage rocku a lehce zabrušuje i do hardcoru, takže tady rozhodně nemluvíme o hudbě pro křehké slečinky. Nadpozemské techno, které vás přesune do jiné dimenze, to je Charlotte de Witte. Doménou této mladé belgické producentky jsou svérázné, surové a temné sety.

 

Tak co, potkáme se pod pódiem? Pokud na nás nenarazíte v první řadě, stavte se za námi do stánku. I na Colours of Ostrava vám totiž budeme poskytovat první pomoc – kofeinová vzpruha po probdělé noci, osvěžující limonáda nebo něco ostřejšího? Žádný problém! Kde nás najdete? Koukněte do mapy. 

 

Líbil se vám tento příspěvek? Sdílejte jej přátelům!