Na Hlavní třídě

Jak jste si nejspíše všimli – ano, fandíme si – v Ostravě existuje již druhá výloha ozdobená naším trademarkovým kelímkem. Jistě jste si také všimli, že známá silueta papírového „hrníčku“ je na skleněné tabuli celkem dlouho, ale dveře jsou stále zamčené.

Oficiálně jsme chtěli otevřít už 1.7. ale holt, úřady na to měly a stále mají trochu jiný názor. Víte, tyto „dospělácké věci“ jdou a vždycky šly mimo mě, ale z toho, co tak slyším, mi české úřady připomínají „umění pro umění“ z 19. století. Jakoby byla v kanclech spousta lidí, kteří tam teoreticky nemají co dělat, ale musí prokázat svou pracovní existenci vymýšlením věcí neurčitého charakteru, které ve výsledku živnostníkům komplikují život. Být to na nás, tak už jsou ulice, jako po morové ráně, zaplaveny kávou.

Komplikace s otevřením souvisí s nezkolaudovaným prostorem. Když si chcete otevřít restaurační zařízení v místě, kde před tím nebylo, je nutná kolaudace, když tam chcete i kuchyň jsou nutné kolaudace dvě. (V Porubě bude i kuchyň plná šmakulád).

Nikdy před tím jsem neslyšel o věci s názvem „lapač tuku“, ale prý ho mít máme. Řekli jsme si okej, tak bude lapač tuku. (Je to taková větší bedna pod dřezem a je na ní nutná kolaudace a stavební povolení – jako když si stavíte dům např.). Když už ho máte je nutné, odeslat papíry na OVAK, Povodí Odry, Odbor Životního prostředí, Stavební úřad. Tyto strany se nějakým způsobem rozhodnou na základě našeho projektu a…

Upřímně v tom mám pořád zmatek, je to složité, komplikované, pořád čekáme na vyjádření a už nás to nebaví, rádi bychom vás těšili výborným jídlem a kávou, ale bohužel to zatím nejde. Takže nás zatím můžete navštívit pouze v našem espresso baru v centru.

Nezoufejte, děláme na tom…

Thomas Tracy

Líbil se vám tento příspěvek? Sdílejte jej přátelům!